Nullamlacus dui ipsum

Nullamlacus dui ipsum conseque loborttis non euisque morbi penas dapibulum orna. Urnaultrices quis curabitur phasellentesque congue magnis vestibulum quismodo nulla et feugiat. Adipisciniapellentum leo ut consequam ris felit elit id nibh sociis malesuada.

Continue Reading »

Teachers Login Here

Teachers Login Form

Pupils Login Here

Pupils Login Form

ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Διανύουμε μια δύσκολη περίοδο. Όμως το σχολείο μας αντιμετωπίζει με θετική σκέψη και αισιοδοξία το μέλλον των παιδιών μας. και το έχει αποδείξει μέσα στη μακρόχρονη πορεία του.

Το σχολείο είναι χώρος έκφρασης. Χώρος διακίνησης νέων ιδεών και καινοτόμων δραστηριοτήτων. Όλοι οι μαθητές είναι ίσοι και όμοιοι, χωρίς ίχνος διαχωρισμού λόγω εθνικότητας ή θρησκευτικών πεποιθήσεων.

Η προσπάθειά μας είναι καθημερινή και επίπονη ώστε να δημιουργήσουμε τις συνθήκες που θα θέσουν γερά θεμέλια για το μέλλον τους , γι ατην πνευματική, ηθική και σωματική εξέλιξή τους.

Τους ενθαρρύνουμε και τους επιβραβεύουμε για  τις γνωστικές , καλλιτεχνικές και αθλητικές τους δεξιότητες.

Η μάθηση είναι ένα συνεχόμενο ελκυστικό ταξίδι , ένα διασκεδαστικό παιχνίδι.

Συμμετέχουν στα κοινά και έχουν κοινωνική ευαισθησία.

Συμμετέχουμε όλοι σε ένα σχολείο ανοικτό στην κοινωνία, τη γνώση και το μέλλον.